HERO NIGHT #4

30 Oct 2025

Heroes, assemble!

Tijdens de HERO NIGHTS kunnen de 'helden van onze tijd' een statusupdate van hun project delen, feedback vragen of iets uittesten. Ben je er ook graag bij? Gelieve je dan te registreren voor dit evenement.

Wil je graag ook iets tonen? Deel het ons dan mee via dit formulier.

 

Agenda

17u45
Verwelkoming

18u15

Tundé Adefioye - Braver Spaces Boerderij

Hoe start je een agro-ecologische boerderij in het zuidwesten van Oeganda met een lokale ngo die zich richt op kwetsbare groepen, waaronder mensen met hiv/aids, nieuwkomers en mensen met psychosociale behoeften? Kan deze boerderij een veilige plek zijn voor sommigen en een ‘brave space’ voor anderen? Kan deze boerderij een plek zijn waar lokale/internationale kunstenaars kunnen residentie lopen? Op welke manieren kan deze boerderij zichzelf in stand houden zonder subsidies? Welke stappen moeten we nemen om ervoor te zorgen dat dit niet zomaar weer een ontwikkelingsproject wordt?

 

18u45

Joke Vandenabeele - Zich kleden voor het goede leven in de school: jongeren en duurzame mode

I.s.m. Aurélie Van de Peer

Het betreft opstartend onderzoek. We willen de affectieve dissonantie onderzoeken die jongeren (ongeveer 17-18 jaar) voelen wanneer ze zich realiseren dat hun niet-duurzame kledingconsumptie een negatieve invloed heeft op hun welbevinden, het welbevinden in samen school maken en het welbevinden van de planeet. Ons praktische doel is een beter begrip van hoe onderwijs jongeren cognitief, vakkundig en affectief kan ondersteunen in het leiden van het goede leven met kleding.

 

19u15

Mahe Plancke - Wat is de impact van biomaterialen op onze toekomst?

Biomaterialen beloven een duurzamere toekomst, maar de realiteit is vaak complexer dan ze lijkt… In deze presentatie neem ik je mee in mijn persoonlijke traject met biomaterialen: de kansen en uitdagingen, de reacties uit de community, en de zoektocht naar een evenwicht tussen idealisme, samenwerking en financiële haalbaarheid. Een eerlijk verhaal over experimenteren, doorzetten en wat het écht betekent om duurzaam te willen werken.

20u00
Nabespreking en drink

21u00
Slot

 

18:00 - 21:00
Reclaiming Artists' Residencies
Gratis